Autentyczność w biznesie: działaj zgodnie z wewnętrznymi motywatorami

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy działasz w swoim biznesie w zgodzie ze sobą? Często ignorujemy subtelne sygnały, które nasze ciało i umysł wysyłają, kiedy coś nie jest tak, jak być powinno. Te sygnały mogą objawiać się na różne sposoby: długotrwała niewygoda, wewnętrzne poczucie zniechęcenia, zmęczenie towarzyszące nam od samego ranka, frustracja, brak chęci do robienia tego, co kiedyś sprawiało nam przyjemność, a nawet myśli o powrocie do etatu. Wszystkie te oznaki wskazują, że możliwe, iż nie działasz w pełnej zgodzie ze sobą.

Zarządzanie własnym biznesem to marzenie wielu z nas. Jednak nie zawsze jest to ścieżka usłana różami. Czasem nasza działalność wymaga od nas pewnych ustępstw, co nieuchronnie prowadzi do momentów niewygodnych i trudnych. Ale nie możemy pozwolić, by ten stan się przedłużał. Jeśli czujesz wewnętrzny dyskomfort, to sygnał, że nadszedł czas na zmianę.

Kluczowym elementem w rozwiązaniu tego problemu jest słuchanie siebie. Pozwól sobie na chwilę zatrzymania, kiedy zauważysz pierwsze symptomy. Jeśli twoje ciało i umysł stawiają opór, to znak, że musisz dokonać zmian. Zaczynając szanować siebie i stawiając granice, wyznaczone własną niewygodą, unikniesz długotrwałego działania, które może prowadzić do wypalenia zawodowego, a nawet depresji. Pamiętaj, ty jesteś najważniejszy — nie klienci, nie kontrahenci, nie biznes, nie pieniądze. Twoje zdrowie i samopoczucie są najwyższą wartością.

Akceptacja siebie, korzystanie ze swoich mocnych stron, skupianie się na talentach i niepróbowanie bycia kimś, kim nie jesteś, to podstawy, które pomogą Ci odnaleźć wewnętrzną harmonię i zgodę w działaniu w biznesie. To nie oznacza ignorowania słabości – te są szansą na rozwój, jednak nie powinieneś próbować przekształcać ich w zalety. Zamiast tego, szukaj ludzi, którzy dopełniają Twoje braki.

Odkryj swoje motywatory

Jeśli chcesz działać świadomie zachęcam do skorzystania z narzędzia, jakim jest badanie Reiss Motivation Profile® (RMP). To narzędzie opiera się na solidnych badaniach naukowych i pozwala na poznanie 16 niezmiennych motywatorów, które kierują naszą wewnętrzną motywacją. Poznając te motywatory, możemy łatwiej zrozumieć, co naprawdę nas napędza, co jest kluczem do skutecznej zmiany i realizacji własnych marzeń.

RMP różni się od innych testów tym, że skupia się na wewnętrznych potrzebach, a nie na diagnozowaniu cech. Dzięki temu oferuje indywidualne spojrzenie na motywy, które kierują naszym zachowaniem, co sprawia, że jest niezwykle przydatne w planowaniu ścieżki zawodowej, zarządzaniu zespołem, osiąganiu celów rozwojowych, a nawet w budowaniu lepszych relacji w życiu prywatnym i zawodowym.

Jeśli czujesz niezadowolenie z miejsca, w którym jesteś, chcesz coś zmienić, ale nie wiesz jak, RMP może być kluczem do odkrycia drogi do szybszego osiągnięcia celów przy mniejszym nakładzie sił. Pracując zgodnie z tym, co jest dla Ciebie wewnętrznie ważne, masz szansę na to, by nawet w sytuacji pełnego zaangażowania czuć, że Twoje “akumulatory” są ciągle naładowane.

Podejmowanie decyzji dotyczących wyboru zawodu, szkoły, zmiany pracy często opieramy na intuicji lub opinii innych. Jednak kluczem do prawdziwej satysfakcji jest działanie zgodne z naszymi mocnymi stronami i naturalnymi predyspozycjami. RMP jest narzędziem, które może to umożliwić. Dzięki niemu można lepiej planować swoją ścieżkę zawodową, efektywniej zarządzać zespołem, pomagać klientom osiągać cele rozwojowe, lepiej dogadywać się z partnerem – zarówno w biznesie, jak i w życiu rodzinnym, oraz zapewnić sobie optymalną współpracę z każdym, kogo spotykasz na swojej zawodowej drodze.

Dzięki indywidualnemu podejściu do analizy 16 wewnętrznych potrzeb – motywatorów, RMP pozwala trafnie określić, co naprawdę motywuje daną osobę do działania. Co więcej, opiera się na udowodnionej teorii prof. Stevena Reissa, co czyni go jedynym na świecie narzędziem zweryfikowanym naukowo w zakresie diagnozy wewnętrznych potrzeb.

Zachęcam do spotkania i przeprowadzenia badania RMP razem ze mną. To może być pierwszy krok do odkrycia, jak działając w zgodzie z własnymi wewnętrznymi potrzebami, osiągnąć długotrwałe poczucie szczęścia i samorealizacji. Spotkanie takie może pomóc Ci wprowadzić w życie trwałe zmiany, które pozwolą Ci na efektywniejsze motywowanie siebie i innych do działania, lepsze dogadywanie się z innymi, nie rezygnując przy tym ze swoich potrzeb.

Jeśli odczuwasz niezadowolenie z miejsca, w którym jesteś, chcesz coś zmienić w swoim życiu zawodowym lub prywatnym, ale nie wiesz jak – RMP może być odpowiedzią, której szukasz.

Już wkrótce ruszam z ofertą badań RMP

Zapisz się na mój newsletter, by nie przegapić startu!

Chcesz działać skuteczniej i utrzymać motywację w dążeniu do Twoich celów?

Poznaj Reiss Motivation Profile

To pierwsze narzędzie psychometryczne online, które precyzyjnie pokazuje, co napędza człowieka i wpływa na jego zachowania.

Zobacz także

Potrzebujesz omówić Twoją konkretną sytuację?

 Umów się na rozmowę 

  albo zapytaj na czacie  

Umów się na rozmowę

Już wkrótce ruszam z ofertą badań RMP

Zapisz się na mój newsletter, by nie przegapić startu!

Chcesz działać skuteczniej i utrzymać motywację w dążeniu do Twoich celów?

Poznaj Reiss Motivation Profile

To pierwsze narzędzie psychometryczne online, które precyzyjnie pokazuje, co napędza człowieka i wpływa na jego zachowania.